اخبار ویژه
همزمان با روز ۱۶ شوال و سالگرد شهادت ششمین پیشوای شیعیان جهان و بنیانگذار مکتب فقه جعفری حضرت امام جعفر صادق (ع)  سه مراسم و برنامه عزاداری در صبح روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه جاری  در مساجد ذوب‌آهن اصفهان برگزار شد.

برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) در ذوب‌آهن اصفهان

کد خبر : 20257
سه شنبه 26 اردیبهشت 1402 - 07:47
السلام علیک یا جعفر بن محمد الصادق علیه السلام

در این برنامه ها که توسط شورای فرهنگی و بسیج کارگری  این کارخانه برگزارشد ، جمعی از مدیران و کارکنان شرکت حضور داشتند.

 

 

 

مراسم عزاداری مسجدالزهرا (س) به همت پایگاه بسیج شهید آیت‌الله سعیدی و با حضور  مهدی کوهی مدیر عامل و جمعی از همکاران شرکت برگزارشد . این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام موسی احمدی و مداحی ابوالقاسم اسماعیلی همراه بود.

حجت الاسلام احمدی در این مراسم با اشاره به زندگی و شهادت حضرت امام صادق (ع) گفت: کارهای علمی و تبلیغات دینی در بین مسلمانان بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) بسیار مشکل شد، چرا که از آن زمان به بعد بین مسلمین اختلاف افتاد و سخت ترین ضربه ها به اسلام و امامت و ولایت توسط خود مسلمین انجام شد. به طوری که ابن ملجم مرادی  نماز خوان و قرآن خوان به نظر خودش برای رضای خدا امام علی (ع) را در شب قدر و در مسجد کوفه  به شهادت رساند.  

وی افزود : لشکر عمر سعد هم در کربلا نماز جماعت داشتند و برای کشتن امام حسین (ع)، یاران  و اهل‌بیت اش لحظه‌شماری می‌کردند. آمریکا و هم‌پیمانانش هم در عصر حاضر برای نمازخواندن مانعی ایجاد نمی‌کنند. بنابراین ملاک مسلمانی و شیعه امام صادق (ع) بودن این است که همراه با نماز و روزه ، بصیرت داشته و با شناخت مسائل روز و جامعه و امربه‌معروف و نهی از منکر در برابر ناملایمات جامعه و گناهان در حال گسترش و زیان‌بار موضع‌گیری صحیح داشته باشد. مسلمان واقعی پشت سر امام زمان خود حرکت می‌کند و هرگز نسبت به حوادث جامعه اطراف خود بی‌تفاوت نمی‌ماند. 
        
 مراسم عزاداری مسجد کوره بلند نیز به همت پایگاه بسیج شهید دستغیب برگزار شد که با سخنرانی حجت‌الاسلام معتمدی و مداحی احمد حسینی نیا همراه بود.  
          
 دیگر برنامه عزاداری به همت پایگاه بسیج  شهید چمران در مسجد الغدیر با سخنرانی حجت‌الاسلام صفروند و مداحی مصطفی صفوی برگزار شد. لازم به ذکر است برنامه‌های عزاداری دیگری هم در سطح مجموعه ذوب‌آهن اصفهان برگزار شد.

 @ESFKargari

ارسال توسط : خبرنگارکارگری اصفهان
بازدید
دیدگاه