گزارش/گفتگو

مرگ دلخراش کارگر کاشانی در اثر ریزش دیوار

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: ریزش دیوار کارخانه در حال ساخت در کاشان منجر به سقوط حجم سنگینی از آوار روی دو کارگر 35 و 40 ساله مشغول به کار در این مکان و در نهایت مرگ یکی از آنان شد.

روح الله فدایی افزود: ساعت 15 و 13 دقیقه امروز در پی تماس کارگران یک کارخانه در حال ساخت با سامانه 125 سازمان مبنی بر گرفتارشدن کارگران مشغول به کار واقع در شهرک صنعتی امیرکبیر(جعفرآباد)، تیم نجات و امداد ایستگاه 4 آتش نشانی کاشان به محل اعزام شد.
وی ادامه داد: تیم اعزامی با تجهیزات مربوطه اقدام به خروج شخص متوفی و کارگر مصدوم در زیرآوار کردند.
فدایی گفت: متاسفانه به علت حجم زیاد آوار یکی از دو کارگر که افغان بودند فوت و دیگری مصدوم شد که پس از خروج آنها از زیر آوار توسط آتش نشانان کاشان با همکاری واحد آتش نشانی شهرک صنعتی امیرکبیر، تحویل عوامل اورژانس شدند.
وی با اشاره به این که علت وقوع این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی بررسی خواهد شد از پیمانکاران و کارگران خواست تا توصیه های ایمنی را جدی گرفته و ضمن رعایت اصول مقاوم سازی در گود برداری ها از بروز این گونه حوادث ناگوار جلوگیری کنند.
فدایی هم چنین به همشهریان توصیه کرد تا در موقع بروز این گونه حادثه ها از تجمع و ازدحام در محیط حادثه جدا خودداری کرده وماموران امداد ونجات سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی را در انجام وظایف خود یاری دهند.

اضافه کردن دیدگاه جدید