گزارش/گفتگو

متن مصاحبه به مناسبت بزرگداشت روز بسیج کارگری برادر گرامی جناب سرهنگ قربانی-مسئول سازمان بسیج کارگری

سلام علیکم

با صلوات و احترام با توجه به اینکه در آستانه سالروز بزرگداشت روز بسیج کارگری هستیم ، خواهشمند است نسبت به پاسخ سوالات زیر محبت فرمائید :

1-مهمترین مشکل رکود در استان چیست و چطور می توان مشکل رکود و بیکاری را حل نمود؟

حاکم شدن رکود در فضای اقتصادی در بخش های مختلف تاثیر گذار خواهد بود این تاثیر بویژه در حوزه های سرمایه ای همانند مسکن، بازار سرمایه، ایجاد بنگاه های جدید اقتصادی و نیز فعالیت های خدماتی و برخی حوزه های کسب و کار بویژه امور غیر مرتبط با معیشت روزانه بروز خواهد کرد و می توان با ایجاد طرح های تشویقی برای تولیدی های داخلی می توان فضای پویای اقتصادی به وجود آورد.

2-به نظر شما اقدامات عملی انجام شده در کشور/استان در حوزه اقتصاد مقاومتی چگونه بوده است و چقدر از تولید ملی و کار ایرانی حمایت شده است؟

با توجه به شعار سال و ابلاغ این شعار از سوی مقام معظم رهبری در اوایل سال آنچنان که باید و شاید طرح اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کار ایرانی به عین حمایت چندانی نشده است که این موضوع باعث رکود در سطح استان ها و کشور شده است.

3-با توجه به نام گذاری سال 96 "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" از سوی مقام معظم رهبری چه کارهایی را می توان در استان عملی و اجرا کرد؟

با ایجاد بنگاه های تولیدی زود بازده و استفاده از تولیدات بومی محلی و حمایت از تولیدی های کوچک و کلان چه از نظر حمایت مالی و چه از نظر حمایت معنوی می توان شعار اقتصاد مقاومتی که منجر به تولید و اشتغال می گردد را در سطح کشور پیاده نمود.

 

4- با توجه به اینکه سال 96 اولین کنگره ملی شهدای کارگری است، برگزاری کنگره و یادواره شهدا چه کمکی به عمق بخشی انقلاب در جامعه کارگری خواهد داشت؟

می توان با یادآوری دلاور مردهای هشت سال دفاع مقدس و خون هایی که به پای نهال اسلام ریخته شد و شناساندن شهدای عزیز به خصوص شهدای جامعه کارگری که چگونه و با چه امکاناتی در بدترین شرایط اقتصادی و امنیتی توانستند قدرت های غربی و کشورهای مزدور را به زانو درآوردند.

5-نقش بسیج به ویژه بسیج کارگری در شرایط فعلی و ارتقاء بهره وری تولید ملی را چطور ارزیابی می کنید؟

بسیج کارگری می تواند با ایجاد انگیزه، روحیه جهادی و نشر روحیه بسیجی در بین کارگران و کارفرمایان باعث به وجود آمدن حس همدلی و ایثار و مقابله با سختی ها را در میان این قشر از جامعه گسترش بنماید.

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید